Bozcaada Tatilcilerinin Dikkatine!

Bozcaada’ya tatile giden yerli ya da yabancı turistler mutlaka bu önemli bilgiler yazısını okumalıdır.
Bir otelde konaklamıyorsanız şayet kendi dairenizi tuttuysanız bilmelisiniz ki her Çarşamba meyve ve sebze pazarı kurulmaktadır.
Ada içerisinde yalnızca bir adet eczane bulunmaktadır. Dolmuşla ulaşım söz konusudur ancak ada içerisinde bisiklet, araç ve motosiklet kiralayan firmalar bulunmaktadır.

Bozcaada tatilcilerinin bilmesi gereken en önemli bilgilerden bir diğeri ise ada içerisinde naylon poşet kullanılmamaktadır. Kese kağıdı, bez çantalar ya da file çantalar kullanılmaktadır.
Ada içerisinde bir adet benzin istasyonu bulunmaktadır.

Ada içerisine kurye hizmeti verilmektedir. Plajlarda su sporları hizmetleri verilmektedir ve sosyal etkinliklere açıktır. Akşam ve sabah seferleri her sabah Çanakkale merkeze gidiş geliş sağlamaktadır.
Ada bünyesinde yalnızca Ziraat Bankası bulunmaktadır bununla beraber diğer pek çok bankanın bankamatiği bulunmaktadır.
Ada bünyesinde bulunan yat limanında 45 yatlık kapasite bulunmaktadır ve çevre otel işletmeleri çamaşır ve yemek alanında ekstra hizmet verebilmektedir.
Ada içerisinde bulunan rüzgar gülleri yapıldığı tarihten beridir alanın 30 katı enerjiyi karşılayacak çoklukta enerji üretmektedir.

Alanın dokusunun bozulmaması için belediye tarafından oldukça sıkı çalışmalar yürütülmektedir.
Bozcaada sağlık hizmetleri veren ve 24 saat aktif olan sağlık merkezi bulunmaktadır.
Ada sakinlerinin sıklıkla kullandığı halk kütüphanesi Pazar günleri haricinde mesai saatleri içinde ( 8.30 – 17.00) arasında hizmet vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

rahim filmi Vaser Liposuction Kadın Estetik Cerrah Varikosel Ameliyatı adana masaj salonu erkek deri mont İğde Fidanı